لطفا چند لحظه صبر کنید ...نماگلشن

نمای ساختمان و تابلوهای کثیف از منظر شهری حذف می شود


تاریخ ایجاد : شنبه 24-مهر-1395 ::: 12:39:48

استقبال مدیران شهری به بهره برداری بیشتر از رنگ ها در نماهای شهری


نمای ساختمان و تابلوهای کثیف از منظر شهری حذف می شود


مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری اصفهان گفت: آنچه که در جداره خارجی ساختمان و نمای شهری سبب اغتشاش بصری شود و از کیفیت منظر شهری بکاهد باید حذف شود.
به گزارش ایمنا، مهدی بقایی در نشست جلسه شورای راهبردی ستاد پیرایش و منظر شهری با اشاره به اینکه باید زوائد بصری از نماهای شهری حذف شود، اظهار کرد: ساختمان ها با نمای کثیف و وجود تابلوهای کثیف و شکسته از آلودگی های دیداری محسوب می شود.
وی با بیان اینکه محیط اطراف بشر توسط رنگ ها احاطه شده است، ادامه داد: دنیای اطراف از 2 عنصر مهم تجسمی فرم و رنگ تشکیل شده اند که هر کدام لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به آلودگی رنگها، بیان کرد: آلودگی رنگ باعث می شود تا انسان شرایط نامطلوبی از ادراک و احساس رنگ محیط بدست آورد و حتی ممکن است موجب ناخشنودی و بروز رفتارهای نامطلوب و ناهنجاری شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: سیمای رنگی شهر به بدنه و نمای ساختمانهای مسکونی، تجاری، اداری و پوشش بام، نقاشی دیواری، رنگ مبلمان شهری و کف سازی ها و نور آرایی معابر، فضاهای سبز، آبنماها، نشانه های شهری در شب خلاصه می شود.
بقایی با اشاره به پیرایش و آرام سازی شهر تصریح کرد: پیرایش شهر آرامش و زیبایی خاصی را برای شهر و شهروندان بوجود می آورد.
وی اظهار کرد: برای شروع 2 خیابان در مناطق یک و 3 در شهر آرام سازی می شود.